ГоловнеЗдоров’я

Інфекціоніст дала поради, як уберегтися від Дельти

Два із 15 варіантів штаму коронавірусу Дельта допомагають інфекції уникнути як природних, так і поствакцинальних антитіл. Про це в суботу, 24 липня, повідомила провідний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська на своїй сторінці у Facebook.

Водночас, за словами експерта, ще одна мутація Дельти підсилює «прилипання» вірусу до клітин людського організму і сприяє утворенню синцитію (злиття клітин з формуванням багатоядерної структури із загальною цитоплазмою).

«Це пояснює буквально вибухове наростання вірусного навантаження, що супроводжується вираженою клінічною симптоматикою — підвищення температури, інтоксикація, ранні вірусні пневмонії, які можуть призводити до зниження сатурації буквально на 4-5 день від дебюту клінічних симптомів», — йдеться в повідомленні.

Голубовська зазначає, що Дельта більш ефективно вислизає від антитіл, ніж інші штами COVID-19. Однак, підкреслює вона, вакцинація допоможе запобігти госпіталізації після зараження цим типом інфекції.

Таким чином, інфекціоніст рекомендує:

— зустрічатися з новими штамами вірусу, маючи імунітет;
— пріоритет у вакцинації віддавати неімунним, особливо із груп ризику;
— вакцинуватися і довакцинуватися тим, хто вже отримав першу дозу;
— після вакцинації посилювати засоби індивідуального захисту протягом першого тижня, особливо якщо він припадає на — — період інтенсивного росту захворюваності: уникати людних місць, носити маски;
— оздоровлення, правильне харчування, повноцінний сон.

Як повідомлялося, Дельта став основним штамом у Європі. У 19 з 28 країн, які надали інформацію, частка виявленого штаму Дельта становить 68,3%, тоді як на варіант Альфа припадає 22,3%.