Економіка

Казахстан призупинив транзит нафти через РФ через морози

Транзит нафти через Росію призупинений Казахстаном. Причиною призупинення стали сильні морози в північній частині Казахстану, заявив радник президента компанії Транснефть, прес-секретар Ігор Дьомін, пише Інтерфакс.

«Через сильні морози на півночі Казахстану виявилися знеструмленими дві області, в тому числі і НПС, що подає нафту в систему Транснефти, з 5.00 (за київським часом) прокачування з Казахстану зупинене до відновлення роботи ЛЕП», — повідомив він.

Також, за словами Дьоміна, нестійка погода з проходженням штормів з 10 січня була в Новоросійську.

«Зараз закінчується налив позиції 9-10 січня танкера класу Suezmax, і порт протягом дня увійде в графік… В Козьміно спізнюється танкер (позиція 11-12 січня), підхід очікується 13 січня, планується випереджаючий налив позиції для дотримання графіка. Балтійські порти працюють в графіку», — додав прес-секретар Транснефти.

У перші дні січня було 47 обмежень зі здачі нафти через аномально низькі температури на родовищах Сибіру, ​​сказав Ігор Дьомін.

«Поставки НПЗ в цілому йдуть за планом за винятком Комсомольського НПЗ, який обмежив прийом через невивезення готової продукції залізницею», — зазначив він.

Нагадаємо, що кількість бурових вишок у світі — на історичному мінімумі. Попередній рекордний мінімум в 1 457 працюючих бурових був встановлений за підсумками 1999 року.

Додамо, що нафта подорожчала до максимуму з лютого 2020 року. Так, вартість ф’ючерсу на Brent з постачанням в березні 2021 року склала $55,01 за барель.