Здоров’я

Кілька причин для щоденного вживання бананів

Варто почати вживати банани щодня.

Кілька причин для щоденного вживання бананів. Варто почати вживати банани щодня.

Відео дня:

Банани є відмінним джерелом калію, важливої поживної речовини, що пов’язана зі здоров’ям серця, стабільним тиском і іншими показниками гарного самопочуття, інформує Ukr.Media.

Організм отримує багато корисних мікроелементів

Крім калію, банани багаті на магній і вітамін С. Крім цього, один банан середнього розміру містить клітковину, білки і вуглеводи, вітамін B6, марганець і мідь.

Краще контролюється рівень цукру у крові

Банани містять розчинну клітковину: даний тип клітковини уповільнює всмоктування цукру у кровотік, тим самим допомагаючи контролювати рівень глюкози у крові. Таким чином, навіть люди з діабетом можуть вживати не надто солодкий банан як частину свого щоденного раціону.

Нормалізується спорожнення кишківника

У бананах також наявна невелика кількість нерозчинної клітковини, яка проходить через травний тракт неперетравленою, при цьому втягуючи воду і збільшуючи об’єм стільця. Це, своєю чергою, запобігає закреп. Якщо у вас часто трапляються закрепи, спробуйте з’їдати по одному банану на день.

Підтримується здорова вага

Розчинна клітковина у бананах може допомогти довше відчувати ситість за рахунок вивільнення гормонів ситості і уповільнення процесу спорожнення шлунку. У результаті ви можете відчувати себе менш схильними до зайвих перекусів між прийомами їжі або до переїдання.

Підтримується робота серця

Калій, якого дуже багато у цих фруктах, є ключовим для серця мінералом, що забезпечує провідність електричних зарядів у нервові клітини, завдяки чому серцебиття здійснюється регулярно, без збоїв.

Крім того, калій компенсує надлишок натрію у раціоні, що пов’язаний з розвитком високого артеріального тиску. Дієта DASH, яка розроблена саме для боротьби з гіпертонією, містить банани.

Клітини захищаються від окисного стресу

У складі бананів містяться антиоксиданти катехіни. Дані сполуки допомагають захистити клітини тіла від окисного стресу, який може призвести до пошкодження як самих клітин, так і тканин організму, а також ДНК. Наслідками цього стають передчасне старішання, схильність до раку.

Поліпшується стан нирок

Існують дослідницькі дані, які показують, що вживання бананів чотири-шість разів на тиждень асоціюється з майже 50-відсотковим зниженням ризику розвитку захворювань нирок.

Знижується схильність до м’язових спазмів

Даний ефект також обумовлений високим вмістом у бананах калію — даний мінерал допомагає м’язам скорочуватися правильно. У свою чергу, його дефіцит, підсилює схильність до м’язових спазмів.