ГоловнеСоціум

Ляшко про вакцинацію в Україні: На рівні з Францією

Темпи вакцинації від коронавірусу COVID-19 в Україні були невисокими через вихідні дні у зв’язку зі святами. Про темпи вакцинації варто говорити хоча б через два місяці після її початку. Про це сказав заступник голови МОЗ, головний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє Новое время.

За його словами, це лише здається, що вакцинація в країні йде повільно.

«З організаційної точки зору вакцинувати людей в ковідних лікарнях все ж складніше. Є певна група людей, яку ми повинні вакцинувати. Зараз у всіх закладах охорони здоров’я буде більша кількість вакцинованих, здібності мобільних бригад зростуть в рази, і вакцинація набере темп. Головне, щоб були регулярні поставки вакцини в нашу країну», — пояснив Ляшко.

Він навіть порівняв ситуацію в Україні та у Франції.

«Я вам можу серйозно сказати: якщо ви подивитися зараз на Францію, то Україна має з нею показники один в один за кількістю проведених щеплень за добу з початку кампанії», — зазначив Ляшко.

Він додав, що для України в пріоритеті — провести кампанію імунізації «без зривів і програмних помилок», наприклад, без порушень холодового ланцюжка.

Відомо, що Франція розпочала кампанію вакцинації проти коронавірусу 27 грудня 2020 року. За даними порталу Statista, на 13 березня зокрема одну дозу щеплення отримали 3,8 млн жителів країни.