ГоловнеПолітика

Маас: Україна не повинна постраждати від запуску Nord Stream 2

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що Німеччина робить все можливе, щоб Україна не постраждала від введення в експлуатацію російського газопроводу Nord Stream 2. Про це він сказав під час спільної прес-конференції з главою МЗС Польщі Збігнєвом Рау, передає Укрінформ.

Маас повідомив, що знає про критичне ставлення Варшави в Nord Stream 2 і провів відкриту розмову на цю тему з польським колегою.

«Ми ще раз наголошуємо, що були посередником у переговорах між Україною та Росією щодо транзиту газу. Ми забезпечили альтернативний транзит газу через Україну. Для нас також важливо намагатися забезпечити, щоб Україна не зазнала збитків через відсутність транзиту», — підкреслив Маас, додавши, що з цього приводу Німеччина веде переговори з США, а також з України.

Глава МЗС Німеччини підкреслив, що якби економічні відносини з Росією стали неможливими, це ускладнило б ситуацію в Європі.

«Це призведе до того, що Китай і Росія стануть ближчими. Довести до цього було б не тільки помилковим шляхом, а й загрозою нашій безпеці в Європі», — зазначив Маас, додавши, що не вважає таку стратегію правильною.

Раніше кандидати на пост Федерального канцлера Німеччини Армін Лашет і Олаф Шольц заявили, що готові відмовитися від проекту Північний потік-2, якщо Росія буде використовувати його як зброю проти України.

Також повідомлялося, що Німеччина і США готують угоди щодо Північного потоку-2. Метою домовленостей є захист України, зокрема, і Європи в цілому від надмірної залежності від російського газу.