ГоловнеПолітика

На саміті Україна-ЄС підпишуть Угоду про відкрите небо

Під час саміту Україна-ЄС буде підписано угоду про відкрите небо. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на високопоставленого чиновника ЄС в понеділок, 11 жовтня.

«На саміті буде підписано три угоди. Перша — угода про спільний авіаційний простір, яка, простими словами, поліпшить зв’язок між двома сторонами і створить умови для нових комерційних можливостей для авіаліній України і країн-членів ЄС», — сказав він на брифінгу.

Чиновник висловив думку, що угода відкриє Україну для деяких лоукост-авіаліній, що збільшить кількість подорожувальників і буде значно сприяти зростанню економіки України в сфері туризму.

Також буде підписано ще дві угоди: про асоціацію України з європейською програмою фінансування досліджень та інновацій Horizon Europe і з програмою Creative Europe.

Нагадаємо, 12 жовтня в Києві відбудеться саміт Україна-ЄС. Українську сторону представлятиме президент Володимир Зеленський. Від ЄС будуть присутні президент Європейської ради Шарль Мішель і президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Також повідомлялося, що 28 червня Рада ЄС схвалила підписання угоди про спільний авіапростір з Україною, Вірменією, Катаром і Тунісом.