ГоловнеЕкономіка

Нафтогаз і німецький RWE підписали меморандум про водневі проекти

Нафтогаз України і німецький газовий трейдер RWE Supply&Trading в день візиту до Києва канцлера ФРН Ангели Меркель домовилися співпрацювати в сфері розвитку водневих проектів.

Керівництво двох компаній в неділю, 22 серпня, підписали відповідний меморандум про взаєморозуміння, повідомив Нафтогаз. Робочі групи двох компаній почнуть спільну роботу вже протягом наступного місяця.

Нафтогаз і RWE Supply&Trading домовилися проаналізувати можливості співпраці щодо створення повного ланцюга вартості «зеленого» водню і його похідних, таких як аміак, які виробляються в Україні. Йдеться, зокрема, про розвиток проектів з виробництва та зберігання «зеленого» водню і аміаку в Україні і їхнього імпорту в Німеччину, зазначили в Нафтогазі.

Нафтогаз і RWE також домовилися співпрацювати у сфері вивчення комерційних можливостей для продажу українського «зеленого» водню на європейських ринках, зосередивши увагу на основних ринках RWE.

Глава правління Нафтогазу Юрій Вітренко переконаний, що в України є «великий потенціал для розвитку водневої економіки у співпраці з Німеччиною».

«Ми вважаємо «зелений» водень стратегічним пріоритетом, і ми раді працювати над цим спільно з RWE, нашим надійним партнером у торгівлі і постачанні природного газу», — сказав Вітренко.

Зі свого боку член правління RWE Supply&Trading Ульф Керстін зазначив, що водень буде грати ключову роль в декарбонізації промисловості, оскільки не всі можна електрифікувати за допомогою поновлюваних джерел енергії.

Нагадаємо, що можливість експорту Україною водню в країни ЄС, зокрема до Німеччини, обговорюється в зв’язку з тим, що Росія вже в цьому році планує запустити газопровід Північний потік-2, який дозволить Газпрому повністю відмовитися від використання української газотранспортної системи і поставляти газ в країни Євросоюзу в обхід України.

Директор оператора ГТС України Сергій Макогон сказав, що Україна могла б стати постачальником водню в Євросоюз, але поки така можливість лише вивчається і почати прокачування водню через газотранспортну систему України в найближчі два-три роки неможливо.