Соціум

Накопичувальні пенсії в Україні введуть в 2021 році — Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль очікує, що закон про накопичувальну пенсійну систему в Україні буде прийнятий вже в 2021 році. Про це він заявив в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Ми з Міністерством соціальної політики повністю розробили стратегію введення накопичувальної пенсійної системи. Ми її обговорили і узгодили всі нюанси з профільним комітетом Верховної Ради. Зараз це питання перебуває в законодавчій площині. Відповідний проект закону підготовлений, будемо просити парламентаріїв прийняти його якнайшвидше, щоб в цьому році ця накопичувальна пенсійна система була введена», — сказав Шмигаль.

За його словами, Україна потребує введення накопичувальної пенсійної системи. Шмигаль вважає неприйнятним те, що за 30 років незалежності цього так і не зробили.

«Ще одним злочином, на мій погляд, є, відсутність в Україні цивілізованого фондового ринку. Є презентація, підготовлена ​​Національною комісією з цінних паперів і фондових ринків спільно з USAID, ЄБРР і Американською торговою палатою. Вони готові виділити фінансування. Там величезний масштаб роботи», — додав прем’єр.

Глава Кабміну анонсував, що найближчим часом буде підписано меморандум, після чого почнеться його впровадження.

«Ми хочемо, щоб нормальний фондовий ринок запрацював через рік. Але там чимало законодавчої роботи. Тому, з урахуванням всіх нюансів бюрократії, для повноцінної роботи може знадобитися три роки», — підсумував прем’єр.

Нагадаємо, що за рік пенсії в Україні зросли майже на 14%. За рік середня пенсія зросла на 420 гривень. Більшість пенсіонерів отримують виплати від 2000 до 4000 гривень.

Також повідомлялося, що ПФУ завершив 2020 рік з дефіцитом в 13 млрд грн. Власні надходження Пенсійного фонду в 2020 році зросли на 16,5% і склали понад 281 млрд грн.