ГоловнеСвіт

Пентагон заявив про можливу атаку ІДІЛ по США

«Ісламська держава» в Афганістані може завдати удару США всього протягом півроку. Про це з посиланням на дані американської розвідки заявив у Конгресі США заступник міністра оборони з питань політики Колін Каль, повідомляє The Guardian.

За його словами, ІДІЛ-К в Афганістані має намір завдати удару вже в 2022 році. Як передбачає розвідка, це може статися у період від півроку до 12 місяців.

«Зараз розвідувальна спільнота вважає, що ІДІЛ-К («Ісламська держава Хорасан», що базується в Афганістані) і «Аль-Каїда» мають намір проводити зовнішні операції, у тому числі проти Сполучених Штатів. Але жодна з них наразі не має для цього можливості. Ми могли б побачити, як ІДІЛ-К створить таку можливість десь за шість чи 12 місяців», — сказав Каль.

Усе ж таки поки незрозуміло, чи зможе «Талібан» ефективно боротися з «Ісламською державою» після відходу США, зазначив чиновник.

«За нашою оцінкою, «Талібан» та ІДІЛ-К — смертельні вороги. Таким чином, Талібан дуже зацікавлений у тому, щоб переслідувати ІДІЛ-К. Їхня здатність зробити це, я думаю, ще слід визначити», — підсумував Каль.

Нагадаємо, що ЄС планує протягом місяця відкрити посольство в Афганістані. Посольство в Афганістані має допомогти Євросоюзу лобіювати захист прав людини в країні та змусити талібів виконати свої зобов’язання.

Також повідомлялося, що в ООН заснували фонд економічної допомоги Афганістану. В Афганістані майже всі домогосподарства можуть опинитися за межею бідності вже до середини 2022 року.