ГоловнеСвіт

Польща має намір різко збільшити чисельність армії

Влада Польщі має намір значно збільшити чисельність армії країни у відповідь на дії Росії. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Польщі з питань безпеки Ярослав Качинський, повідомляє Укрінформ.

Видео дня:

Представляючи законопроект Про захист батьківщини, він пояснив плани збільшити обороноздатність країни тим, що Польща розташована на кордоні НАТО і ЄС і повинна мати «силу відлякування» до моменту прибуття в країну союзницьких військ у разі загрози.

“Якщо ми хочемо уникнути гіршого, тобто війни, то ми маємо діяти відповідно до старої формули: хочеш миру – готуйся до війни. Або щоб не було війни: хочеш миру, то буде сильна армія”, — сказав він.

Підготовлений законопроект передбачає збільшення сили та можливостей армії «у кілька разів».

Качинський зазначив, що Польща хоче належати до найсильніших країн НАТО, що зумовлено її геополітичним становищем.

Такі кроки в обороні він пояснив «кроками Росії щодо відновлення імперії, яка зникла після 1991 року». «Це нас схиляє до радикального зміцнення наших збройних сил, і цей закон допомагатиме це зробити», — сказав він.

“Вона (армія) має бути, за можливістю, великою і добре озброєною. Тоді вона матиме силу відлякування”, — констатував Качинський.

Як відомо, через наплив мігрантів Польща направила військових до кордону з Білоруссю. Днями група нелегалів спробувала прорватися до Польщі, внаслідок чого постраждали двоє військових.