Men's & Women's

Порушення харчової поведінки та інші наслідки переривчастого голодування

Побічні ефекти модного стилю харчування.

Порушення харчової поведінки та інші наслідки переривчастого голодування. Побічні ефекти модного стилю харчування.

Видео дня:

Модний стиль харчування передбачає прийом їжі в обмежені періоди часу. При дотриманні всіх правил, можливі контроль апетиту, зниження ваги. Проблема в тому, що офіційні дослідження, що підтверджують вплив цієї методики на здоров’я, відсутні. Лікарі стикаються з побічними ефектами переривчастого голодування, інформує Ukr.Media.

Втома

Через дефіцит калорій людина починає здійснювати грубі помилки. Її мозок відмовляється продуктивно працювати, організм знаходиться в постійній втомі.

Відчуття голоду

Не кожна людина може пристосуватися до відсутності їжі протягом 16 годин. Голодний організм призводить до появи дратівливості, буркотливості.

Розлад харчової поведінки

Якщо людина кожен день приділяє багато уваги прийому їжі, її якісті, калорійності, може розвинутися оторексія — нав’язливе бажання правильного харчування. Стан призводить до обмеження вибору продуктів, що негативно впливає на здоров’я.

Низький рівень глюкози в крові

Про таку ситуацію можуть сигналізувати запаморочення, нудота, головний біль. Переривчасте голодування викликає гіпоглікемію у людей, що мають проблеми з інсуліном, щитовидною залозою. Такий метод неприпустимий для діабетиків.

Випадання волосся

Відсутність збалансованого харчування веде до втрати речовин, необхідних для нормального функціонування організму. Недолік білка, вітамінів групи В призводить до випадання волосся.

Зміна менструального циклу

Різка втрата ваги в результаті переривчастого голодування може порушити репродуктивну функцію жінок. Через нестачу калорій менструації уповільнюються або повністю припиняються.

Порушення сну

Пізня вечеря довго перетравлюється, заважає засипанню. Відсутність повноцінного нічного відпочинку викликає сонливість, знижує працездатність на наступний день.

Запор

До проблеми може привести недолік клітковини, рідини, вітамінів і білка. Метод переривчастого прийому їжі порушує регулярність випорожнення кишечника, викликає запор.

Зміна настрою

Необхідність тривалий час дотримуватися дієти, обмеження калорій призводять до примхливості, дратівливості. Іноді виникає відчуття пригніченості, тривожності, розчарування.