ГоловнеПолітика

Посли країн ЄС обговорять військову навчальну місію в Україні — ЗМІ

Посли країн ЄС розглянуть варіанти створення військово-консультативної та навчальної місії Євросоюзу в Україні. Про це з посиланням на проект документа повідомляє Радіо Свобода.

Вiдео дня:

Документ, представлений на обговорення дипкорпусу ЄС, свідчить, що потенційна військова і консультативна навчальна місія ЄС (EUATM) вимагає 60 співробітників і працюватиме для консультування Департаменту освіти Міноборони України і Генштабу щодо «впровадження плану реформування професійної військової освіти».

Проект документа передбачає чотири можливих варіанти співпраці. Така місія «може бути корисною для підтримки стійкості України шляхом зміцнення її військового потенціалу» і що вона може «підсилити залучення ЄС і бути висловленням солідарності з Україною після поточної військової діяльності Російської Федерації на територіях, прилеглих до державного кордону України і в незаконно анексованому Криму» .

У документі також відзначені деякі недоліки такої місії, зокрема, ризик дублювання, оскільки «багато акторів в Україні діють у сфері військової підтримки (НАТО, США, Канада, ОБСЄ)». У документі також наголошується, що відповідь на таку місію «іншими суб’єктами, зацікавленими в ситуації в Україні, важко передбачити і може мати можливість негативних наслідків на широку політику та інтереси ЄС в регіоні».

Своєю чергою, три інші варіанти мають менший масштаб, один з яких передбачає додавання військово-консультативного та навчального елемента до вже діючої цивільної місії, а інший передбачає, що експерти ЄС можуть бути залучені в підтримку представництва ЄС у Києві.

Відзначимо, що розширення присутності ЄС в Україні на військовий вимір потребують одностайності між країнами-членами Євросоюзу і буде означати відхід від чисто цивільної присутності.

Нагадаємо, що раніше ЄС погрожував призупинити безвіз — вимагав посилити боротьбу з корупцією. Україна продовжує виконувати умови безвізу, але необхідно боротися з корупцією, відмиванням грошей та організованою злочинністю.