ГоловнеЕкономіка

Президент підписав закон про зниження ПДВ для аграріїв

Президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до Податкового кодексу, який передбачає зниження ставки ПДВ з 20% до 14% при ввезенні в Україну деяких видів сільськогосподарської продукції, повідомляє прес-служба Офісу президента.

Зокрема, йдеться про велику рогату худобу, свиней, молоко цілісне, пшеницю і жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, ріпак, соняшник та інші олійні культури.

«Закон спрямований на забезпечення підтримки сільськогосподарського товаровиробництва в Україні, залучення інвестицій в галузь і підвищення конкурентоспроможності вітчизняного сільського господарства», — сказано в повідомленні.

Зазначається, що реалізація норм закону знизить мотивацію платників податків до оптимізації податкових зобов’язань з ПДВ за операціями з відповідною продукцією, зменшить втрати бюджету і сприятиме детінізації в сфері аграрного виробництва.

Нагадаємо, відповідний закон Верховна Рада прийняла в четвер, 17 грудня, 255 голосами.

Зазначимо, Україна зібрала в 2020 році 65,4 млн тонн зернових і зернобобових з площі 15,3 млн га, що є найнижчим показником за три роки.