ГоловнеПолітика

Президент ввів в дію рішення РНБО про санкції

Президент України Володимир Зеленський ввів санкції Ради нацбезпеки і оборони проти російського онлайн-ритейлера Wildberries, його засновників і керівників. Також санкції введено проти «представництва ДНР» у Франції. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

«Згідно із статтею 107 Конституції України постановляю: ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 16 липня 2021 року Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», — йдеться в повідомленні.

Указ набирає чинності із дня його опублікування.

Зокрема, санкції введено проти російського ТОВ Вайлдберриз (Wildberries), його відділень у Польщі, Білорусі, Україні, Вірменії та інших країнах.

Санкції несуть блокування активів, припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень по території України, запобігання виведенню капіталів за межі України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань, припинення надання телекомунікаційних послуг, зокрема блокування сайту Wildberries.

Під санкції потрапили четверо керівників компанії, чиї активи заблокують.

Також санкції введено проти французької організації Офіційний репрезентаційний центр «Донецької Народної Республіки» у Франції і її засновника, громадянина Франції Фаяра Жераля-Юбера.

У санкційний список потрапила й Асоціація представництва «Донецької Народної Республіки» у Франції.

Під санкції потрапила також громадянка Франції Неан Крістель, яка, як наголошено, проживає в Донецьку і є засновницею Міжнародного прес-центру Doni.

Усі ці санкції встановлюються на три роки.

Нагадаємо, раніше США розширили «чорний список» для Росії. Адже компанії та фізособи мали намір закупити товари в США для діяльності, що суперечить інтересам національної безпеки і зовнішньої політики Вашингтона.