ГоловнеЕкономіка

Шмигаль: Середня зарплата зросте на 13%

В Україні завдяки урядовим програмам підтримки бізнесу вдалося зберегти майже 550 тисяч робочих місць. Також завдяки держпідтримці в минулому році було працевлаштовано понад 600 тисяч українців. Про це на своїй сторінці в Facebook написав глава Кабінету міністрів України Денис Шмигаль.

«Ключову роль тут зіграла програма із часткового безробіття, за якою державна підтримка бізнесу склала понад 3 млрд грн», — наголосив прем’єр.

Також він додав, що в грудні минулого року держбюджет отримав на 32 мільярди гривень більше, ніж за аналогічний місяць 2019 року. В цілому державний бюджет за рік виконаний на 101,5%, зазначив Шмигаль.

Відзвітував глава уряду і про програму доступного кредитування 5-7-9. За його словами, всього за чотири місяці роботи програми (червень 2020 року) було видано кредитів більш ніж на півмільярда гривень.

«Тоді ми оновили правила і інструменти в рамках цієї програми. І з липня (за 6 місяців) було видано доступних позик більш ніж на 16 млрд грн. Це фантастичний результат в кризовий рік. І це реальна допомога тисячам бізнесів по всій країні», — вважає Шмигаль.

Також він заявив, що з 1 січня 2021 року в Україні мінімальна зарплата становить шість тисяч гривень. За словами прем’єра, вперше в історії нашої країни «мінімалка» стала вище 200 доларів.

«Завдяки зростанню економіки і продуктивності праці в 2021 році, уряд прогнозує, що реальна середня зарплата зросте приблизно на 13%», — впевнений Денис Шмигаль.

Додамо, що за словами Шмигаля, на допомогу ФОПам направили 2,8 млрд гривень. Гроші отримають 354 тисяч осіб, які подали відповідні заявки.