ГоловнеСвіт

Шведське видання нагадало про загрозу «інтернет-апокаліпсису»

Потужний спалах на Сонці може викликати «інтернет-апокаліпсис». Про це повідомило шведське видання Dagens Nyheter з посиланням на ІТ-фахівця з Каліфорнійського університету Сангіту Абду Джіоті.

Як стверджує експерт, під час такого спалаху насамперед постраждають не великі сервери, які можна захистити, а підводні кабелі, що становлять основу інтернету.

При цьому чутливий не сам кабель, а ретранслятори, які розміщені на відстані 50-150 км для посилення сигналу.

Як зазначено в статті, десятиліття аномально низької сонячної активності не можуть тривати вічно, і приблизно раз на 80-100 років на Сонці виникають супербурі.

Зазначається, що сонячний спалах не призведе до повного відключення інтернету, проте існує ризик серйозної дестабілізації. Окрім цього, явище може вивести з ладу обладнання на земній орбіті, що позбавить людство супутникового інтернету.

Корональний викид маси — спалах на Сонці, під час якого заряджені частки викидаються у напрямку Землі. Коли досягають земного магнітного поля, виникає геомагнітна буря.

Слабка буря може спровокувати незначні збої в роботі енергосистем і вплинути на шляхи міграцій птахів та тварин, сильніші позначаються на короткохвильовому зв’язку та навігаційних системах.

Нагадаємо, 4 листопада на Землі зафіксували одну із найбільших магнітних бур за останні кілька років.