ГоловнеЕкономіка

США допоможуть Україні з будівництвом блоків АЕС

Український Енергоатом і американська Westinghouse Electric підписали меморандум про будівництво атомних енергоблоків в Україні. Про це у вівторок, 31 серпня, повідомив Президент Володимир Зеленський, який перебуває з візитом у США.

«Вітаю підписання меморандуму між ДП НАЕК Енергоатом і Westinghouse Electric про спільне будівництво енергоблоку Хмельницької АЕС як пілотного проекту, а в подальшому — ще чотирьох блоків за їхньою технологією. Загальна вартість проекту — до 30 млрд доларів», — написав він у Twitter.

Як уточнює прес-служба ОП, документ передбачає залучення технології компанії Westinghouse Electric до будівництва ядерного реактора проекту АР1000 з електричною потужністю близько 1,1 ГВт.

«Реалізація меморандуму відкриє можливість залучити інвестиції для будівництва п’яти блоків вартістю близько $ 25 млрд — крім врахування прямих інвестицій, буде локалізовано частину виробництва, бюджет отримає додаткові податкові надходження», — йдеться в повідомленні.

Також Україна і США домовилися про початок стратегічного діалогу у сфері енергетики і клімату. Відповідну заяву підписали міністри енергетики України і США.

Нагадаємо, енергоблок №3 ХАЕС почали будувати в 1985 році, а №4 — через рік. Будівництво зупинили в 1990 році. На той момент третій енергоблок був готовим на 75%, а четвертий — на 28%.

У 2018 році уряд схвалив техніко-економічне обґрунтування будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС загальною вартістю 72 млрд 342 млн гривень. Орієнтовна тривалість будівництва — 7 років.

Минулої осені Президент Володимир Зеленський доручив завершити роботи протягом 5 років.