ГоловнеСвіт

США випробували винищувачі F-35 для термоядерного удару

Американські військові провели сертифікаційне випробування винищувача п’ятого покоління F-35A Lightning II із нанесення удару за допомогою термоядерної авіабомби B61-12. Про це повідомило Бойове авіаційне командування ВПС США у вівторок, 5 жовтня.

Відзначено, що недавно два винищувачі F-35A Lightning II провели бомбометання з використанням тестової версії неозброєної керованої термоядерної авіабомби B61-12. Також наголошено, що ця подія ознаменувала завершення сертифікації літака в ядерній конфігурації.

Винищувачі провели бомбометання на полігоні Тонопа в штаті Невада. Це було перше застосування авіабомби B61-12 літаками F-35A Lightning II.

ВПС США вказують, що не всі винищувачі цього типу будуть призначені для несення ядерної зброї — тільки їхні спеціальні ескадрильї.

«Бомби серії B61 — це тактична гравітаційна ядерна зброя, яка може використовуватися на літаках подвійного призначення, таких як F-15E і F-16 C / D», — сказав підполковник Деніел Джексон, начальник підрозділу зі стратегічного стримування і ядерної інтеграції штабу Бойового авіаційного командування ВПС США.

Він відзначив, що «наявність винищувача п’ятого покоління з такими можливостями дає абсолютно новий потенціал стратегічного рівня, який сприяє зміцненню потужностей нашої країни з ядерного стримування».

Особливість нової авіабомби B61-12, яка прийшла на зміну застарілим моделям В61, полягає у хвостовому оперенні. Воно робить бомбу керованою та більш точною, що дозволяє не спускати її з парашутом (для цього потрібно було пролетіти точно над ціллю), а скидати заряд з літака під час лету, потім бомба автономно летить до цілі багато кілометрів і в разі необхідності самоскеровується.

Нагадаємо, наприкінці вересня Пентагон випробував гіперзвукову ракету. Її швидкість у п’ять разів перевищує швидкість звуку. Випробування пройшли успішно.