ГоловнеПолітика

США вперше за п’ять років назвали кількість ядерних боєголовок

Державний департамент США опублікував дані про кількість ядерних боєголовок в американському арсеналі. Інформацію оприлюднено вперше за останні 4 роки, адже колишній президент Дональд Трамп забороняв публікувати цю інформацію, повідомляє Голос Америки.

Зокрема, станом на 30 вересня 2020 року в арсеналі Збройних сил США було 3 750 активних і неактивних ядерних боєголовок. Це на 55 боєголовок менше, ніж роком раніше, і на 72 заряди менше в порівнянні з 2017 роком.

«Цей показник є найнижчим після того, як у 1967 році ядерний арсенал США досяг свого піку в розпал холодної війни з Радянським Союзом. На той час в арсеналі США було більше 31 тисячі ядерних зарядів», — ідеться в публікації.

У Держдепі відзначають, що оприлюднення статистики свідчить, що адміністрація президента Джо Байдена має намір відновити переговори з Росією з питань ядерного роззброєння, які зайшли в глухий кут при Трампові.

Чинний договір між США і РФ про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-III) обмежує кількість ядерних боєголовок як в американському, так і в російському арсеналі, і якщо сторони не укладуть нову угоду до закінчення терміну нинішнього договору, є ризик того, що обидві сторони можуть відмовитися від обмежень.

Договором передбачено скорочення обома сторонами розгорнутих ядерних боєзарядів до 1 550 одиниць, міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників — до 700 одиниць.

Минулого тижня російські й американські дипломати провели в Женеві засідання за зачиненими дверима, щоб почати підготовку до розробки угоди, яка прийде на зміну СНО-III, а також про договір, що регулює звичайне озброєння. Джерела в Білому домі назвали переговори «продуктивними».

За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру, в січні 2021 року в арсеналі США було 5 550 боєголовок, у Росії — 6 255, у Китаї — 350, у Великій Британії — 225, а у Франції — 290. Ця статистика також враховує списані боєголовки.

За даними Інституту, в арсеналах Індії, Пакистану, Ізраїлю та Північної Кореї, які не є членами «ядерного клубу», загалом є близько 460 ядерних боєголовок.

Напередодні повідомлялося, що США випробували літаки F-35 для термоядерного удару. Наявність винищувача п’ятого покоління з такими можливостями дає абсолютно новий потенціал стратегічного рівня, вважають у Пентагоні.