ГоловнеПолітика

Туреччина цікавиться можливостями Антонова — МЗС

Глави МЗС України і Туреччини Дмитро Кулеба і Мевлют Чавушоглу під час засідання спільної групи стратегічного планування у Львові в четвер, 7 жовтня, обговорили розвиток військово-технічного співробітництва, повідомляє прес-служба МЗС України.

«Ми обговорювали сьогодні подальший розвиток військово-технічного співробітництва, зокрема виробництво безпілотників Bayraktar в Україні. Туреччина також цікавиться можливостями українського Антонова. Ефективність наших літаків була яскраво доведена при ліквідації пожеж у Туреччині», — розповів Кулеба.

Міністри обговорили стан виконання домовленостей, яких було досягнуто на найвищому політичному рівні, і перспективи подальшого українсько-турецького співробітництва у сферах політики і безпеки, торгівлі й інвестицій, оборонної промисловості, енергетики, інфраструктури, транспорту і літакобудування.

Повідомляється, що Чавушоглу висловив подяку Україні за допомогу влітку в подоланні лісових пожеж у Туреччині.

Сторони домовилися провести наприкінці січня — на початку лютого 2022 року в Києві десяте засідання стратегічної ради високого рівня під головуванням президентів України і Туреччини. Засідання буде приурочено до 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між державами.

Кулеба і Чавушоглу також обговорили зміцнення співпраці між військово-морськими силами як у двосторонньому, так і в багатосторонньому форматах.

«Ми єдині з Мевлютом у тому, що в Чорному морі потрібно забезпечити баланс безпеки й інтересів. Чорне море не повинно бути простором для агресивних дій однієї із країн. Україна і Туреччина тісно співпрацюють для досягнення цієї мети», — підкреслив Кулеба.

Сторони обговорили подальшу практичну взаємодію в рамках Кримської платформи, домовилися приділити пріоритетну увагу і координувати дії щодо забезпечення прав людини на тимчасово окупованій півострові.

Крім того, сторони обговорили питання енергетичної безпеки, зокрема в контексті поставок газу.

Міністри підписали план консультацій між міністерствами закордонних справ на 2022-2023 роки, який передбачає обмін досвідом у різних сферах взаємного інтересу.

Нагадаємо, наприкінці вересня Міноборони України підписало Меморандум про співпрацю з турецькою компанією Bayraktar Savunma. Згідно з ним, в Україні побудують центр із обслуговування, поточного ремонту і модернізації безпілотників.