ГоловнеПрогрес

У «Дії» з’являться нові послуги

Міністерство цифрової трансформації України анонсувало розширення переліку послуг у державному сервісі «Дія». Нові послуги стануть доступними вже найближчим часом. Про це повідомили в Telegram-каналі сервісу «Дія».

Так, найближчим часом українці за допомогою програми «Дія» зможуть отримати сучасний цифровий підпис, який полегшить отримання послуг онлайн. Обіцяють, що його можна буде отримати за кілька кліків у смартфоні.

«Ви зможете підписувати документи в смартфоні, отримувати адміністративні та фінансові послуги», — розповіли в Мінцифрі.

Також у цьому році Мінцифра планує запустити онлайн зміну місця реєстрації за допомогою «Дії». У відомстві нагадують, що в кінці минулого року уряд запровадив експериментальний проект з реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання онлайн.

У 2021 році в додатку з’являться будівельні онлайн-послуги. У цьому році можна буде реєструвати початок будівельних робіт та вводити в експлуатацію об’єкти класу CC2 і CC3.

Крім того, з’явиться функція автоматичної реєстрації для бізнесу. Для цього вже готуються відповідні зміни в законодавстві, які дозволять реєструвати ФОП без участі реєстратора.

До того ж в цьому році Мінцифра запровадить електронний лікарняний лист, який прийде на заміну паперовому. Також у «Дії» з’являться нові онлайн-послуги для платників податків.

Нагадаємо, що раніше в Мінцифри пообіцяли мільйон хакеру, який зламає «Дію». «Білі хакери» будуть ламати тестовий додаток, у якому не буде особистих даних. Безпеці «Дії» це не загрожує.

Також повідомлялося, що Україна піднялася в рейтингу індексу електронної участі ООН. Тепер Україна займає 46-е місце серед країн світу. У Мінцифри прагнуть увійти в топ-20 вже у 2022 році.