ГоловнеСвіт

У ФРН саджатимуть у в’язницю за підробку ковід-паспортів

Міністр охорони здоров’я ФРН Єнс Шпан пропонує штрафувати за видачу та використання підроблених паспортів вакцинації. Про це у вівторок, 18 травня, він заявив газетам медіагрупи Funke.

«Підробка — це не дрібний злочин. Кожен, хто вносить неправдиву інформацію в ковід-паспорт, підлягає судовому переслідуванню. Це ж стосується і тих, хто використовує такий паспорт», — заявив Шпан.

Відповідний законопроект має розглянути влада Німеччини. Документ передбачає покарання у вигляді грошового штрафу або позбавлення волі на термін до одного року за використання підробленого паспорта вакцинації. За виготовлення фальшивого документа загрожує грошовий штраф або позбавлення волі на термін до двох років.

Відомо, що в ЄС обговорюють ідею введення визнаних у всіх 27 країнах Євросоюзу сертифікатів вакцинації.

Назву «зелена цифрова перепустка» придумала Єврокомісія, вона ж запропонувала, щоб документ включав три категорії даних: власне, про вакцинацію, про дати перенесеного захворювання на COVID-19 і про дати та результати ПЛР-тестів.

Нагадаємо, що в ЄС поки не домовилися про введення COVID-паспортів. Перепустка дозволить вакцинованим, видужалим від COVID-19 або з негативними результатами тестів легше переміщатися країнами ЄС.