Здоров’я

У МОЗ назвали терміни початку платної вакцинації від коронавірусу

В Україні можлива платна вакцинація від коронавірусу COVID-19 для окремих категорій громадян платно. Але поки МОЗ розраховує, що вона буде безкоштовною для всіх українців. Про це сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі Еспресо.TV.

«Ми не виключаємо, що, можливо, з’явиться великий обсяг вакцини, що дозволить комусь із групи п’ятого етапу, тобто, українцям 18 — 50 років, купити цю вакцину за гроші», — сказав головний санлікар і уточнив, що це можна буде зробити не раніше, ніж у другому півріччі 2021 року.

За його словами, зараз всі обсяги викуплені державою.

«Ми ще поки це питання (платної вакцинації, — ред.) навіть не розглядаємо зараз. Весь пріоритет — виключно на забезпечення кампанії безкоштовною, добровільною імунопрофілактикою для населення за нашими п’ятьма етапами», — додав Ляшко.

Раніше глава МОЗ Максим Степанов озвучив терміни перших постачань вакцини від коронавірусу в Україні. Йдеться про препарат китайської компанії Sinovac Biotech.

Також повідомлялося, що в Міністерстві охорони здоров’я очікують зростання захворюваності на COVID-19 та грип. Це пов’язано з недавніми новорічними святами.