ГоловнеПолітика

У МЗС розповіли про візит Зеленського до США

Глава МЗС України Дмитро Кулеба розповів, що для візиту президента Володимира Зеленського в США був запропонований кінець липня, але українська сторона так і не отримала конкретних днів. Про це він сказав на форумі Україна 30.

«Нам було запропоновано кінець липня, але ми не отримали ще конкретних днів», — заявив Кулеба.

За його словами, головним буде питання безпеки. Також розглянуть питання американських інвестицій в Україну, реформ.

«Крім зустрічі з адміністрацією, буде багато інших заходів: будуть контакти за лінією Міжнародного валютного фонду, зустрічі з суспільством, з американським бізнесом. Це не просто візит до президента Байдена», — наголосив Кулеба.

Крім того, розширення нормандського формату — це одвічна тема.

«Безумовно ми будемо говорити про те, якою може бути оптимальна роль США в процесі припинення російської агресії і деокупації українських територій», — нагадав міністр.

У свою чергу Зеленський очікує від візиту до США максимальної змістовності та результативності.

«Ми закладаємо основи нових проектів і ініціатив для стратегічного партнерства зі США. Ми активно готуємося до мого візиту до Вашингтона, який повинен бути змістовним, перш за все. Це не туризм. Візит повинен бути максимально наповненим і результативним», — сказав Зеленський на форумі.

Нагадаємо, що раніше США розповіли, чого чекають перед візитом Зеленського — реальних результатів щодо конкретних реформ в Україні.

Також відбулася телефонна розмова між Зеленським і Байденом, яка передувала зустрічі президента США з російським лідером Володимиром Путіним.