ГоловнеПолітика

У Раду можуть потрапити п’ять непарламентських партій — опитування

У Верховну Раду можуть потрапити дев’ять політичних партій. Серед них п’ять політичних сил, які не входять до нинішнього складу парламенту. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи Рейтинг у вівторок, 6 липня.

Парламентський рейтинг очолює партія Слуга народу, яку готові підтримати 24,9% серед тих, хто буде голосувати і визначився з вибором. За партію Європейська солідарність — 13,5%, Опозиційна платформа — За життя — 12,8%, Батьківщина — 12,3%.

При цьому відразу п’ять непарламентських партій набирають більше 4% і перебувають на межі проходження до Верховної Ради: Сила і честь — 4,8%, Радикальна партія — 4,7%, партія Українська стратегія Гройсмана — 4,5%, партія Євгена Мураєва Наші — 4,3%, УДАР Віталія Кличка — 4,1%. З урахуванням статистичної похибки ці партії можуть подолати бар’єр у 5%.

Рейтинг інших політичних сил — менше за 4%.

Порівняно з квітневим дослідженням Рейтингу, список непарламентських партій, підтримка яких становить понад 4%, збільшився — зростання показали УДАР Віталія Кличка і Наші.

У групі партій, які набирають більше 10%, майже всі партії, за винятком Слуги народу, погіршили свій результат.

Опитування проведене соціологічною групою Рейтинг протягом 30 червня — 3 липня 2021, серед населення України у віці від 18 років і старші у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Метод опитування: телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Джерело: korrespondent.net

Подписывайтесь на наши соцсети: Telegram | YouTube | Facebook | YouTube

Аспекты.net