Прогрес

У США презентували безпілотний електробус

У США компанія New Flyer представила свій автоматизований автобус Xcelsior AV. Про це повідомляє Daily Mail.

Його розмір сягає майже 12,5 метра. Він може вмістити в себе 40 осіб, також є додатковий простір для пасажирів, які стоять, і два місця для інвалідних візків.

За словами розробників, автобус може рухатися сам по собі в певній зоні. У рекламному ролику за кермом Xcelsior сидить людина, але не чіпає його.

Технологія AutoDrive для створення тривимірної моделі навколишнього простору на 360 градусів за допомогою лідарів, радарів і камер, дозволяє виявляти пішоходів, інші транспортні засоби та перешкоди.

«Ми взяли на себе зобов’язання побудувати автоматизований транзитний автобус, і протягом п’яти років ми створили транспортний засіб, що міняє галузь. Технологія справжня, і вона тут», — сказав президент New Flyer Кріс Стоддарт.

Автобус використовує технологію самоврядування, запатентовану компанією Robotic Research, для картографування, обробки і навігації в навколишньому середовищі. Xcelsior також може обмінюватися даними з іншими інтелектуальними транспортними засобами та інфраструктурою, такими як світлофори або пішохідні сигнали. Технологія стикування дозволяє Xcelsior наближатися до бордюру в межах 10 сантиметрів, щоб висадитися і забрати пасажирів.

New Flyer вже запустила пілотну програму з Міністерством транспорту Коннектикуту, в рамках якої Xcelsior доставляє пасажирів за спеціальним транзитним маршрутом між Новою Британією і Хартфордом.