ГоловнеСоціум

Україна готова до нової хвилі пандемії

Україна готова до нової хвилі пандемії коронавірусу восени на рівні країн Європи, заявив президент Володимир Зеленський в ході форуму Україна 30.

«Ми готові восени, чого не було — щодо лікарень, ліжок, кількості автомобілів швидкої допомоги, зарплати лікарів, які отримують 300% і борються з COVID-19, з киснем. Ми готові, я вважаю, в даному випадку, на рівні інших європейських країн. І точно не гірше. Щодо лікарень і кисню, я вважаю, ми готові краще, ніж багато інших європейських країн. Якщо у нас є 90 тис. ліжок для хворих, з них наповненість не перевищує 50 тис., я вважаю, що ми не просто готові, ми абсолютно готові», — сказав президент.

За його словами, з усіма проблемними питаннями в лікарнях «розібралися».

Також Зеленський пообіцяв збільшити темпи вакцинації від коронавірусу.

«Інфраструктуру вакцинації ми добре підготували, 150 тис. на добу можемо колоти. До вересня повинні підготувати інфраструктуру до 200-250 тис. на добу. За кількістю вакцин — ми всі над цим працюємо. Домовилися з президентом США, 2 млн доз Moderna отримали, щеплення почалися. З канцлером Німеччини говорили про програму COVAX, 1 млн 200 тис. вакцин Pfizer повинні передати. Для нас важливо це отримати до Дня незалежності, не тому, що це свято, а оскільки буде велике скупчення людей. Хоча кількість вакцин в Україні — це вже свято. І залишається головним — що ми повинні дійти до 10 млн, це змінить атмосферу поширення вірусу, це дуже важливо, особливо перед навчальним періодом», — зазначив президент.

Станом на сьогодні в Україні вже зроблено більш ніж 5 мільйонів щеплень. Першу дозу отримали 3 264 715 осіб, повністю імунізовані двома дозами 1 817 211 українців.

Але з серпня влада має намір змінити план вакцинації, збільшивши її темпи.