ГоловнеПолітика

Україна і Австралія працюватимуть у сфері водневої енергетики

Україна і Австралія домовилися про співпрацю вчених обох країн у розвитку водневої енергетики. Домовленість була досягнута під час зустрічі заступника міністра енергетики України Юлії Підкоморної із заступником Глави Місії та Консулом Посольства Австралії в Україні Робертом Вином Кертісом, повідомляє прес-служба Міненерго.

«Сучасний світ потребує заміни традиційних видів палива та енергоносіїв. Ми вважаємо, що водневі технології можуть прийти їм на зміну», — зазначила Підкоморна.

Вона розповіла, що на базі міністерства працює міжвідомча робоча група з розробки Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні до 2030 року.

Зараз в Україні розглядаються можливості для виробництва рожевого водню — на базі атомної енергетики, а також зеленого водню — з використанням відновлюваних джерел енергії.

Заступник міністра висловила надію, що Україна в недалекому майбутньому стане потужним гравцем на ринку водню.

Нагадаємо, глава МЗС України Дмитро Кулеба назвав терміни початку експорту «зеленого» водню в ЄС. ЄС визначив Україну як пріоритетного партнера в постачанні цього нового типу енергії європейським споживачам, нагадав глава МЗС.