ГоловнеЕкономіка

Україна і Франція підпишуть угод на 1,3 млрд євро

Міжурядові угоди стосуються питної води, мобільності, безпеки і цивільного захисту.

Під час візиту в Київ міністра економіки, фінансів і відновлення Франції Брюно ле Мера підпишуть чотири стратегічні міжурядові угоди на загальну суму 1,3 млрд євро. Про це він сказав в інтерв’ю для Інтерфакс-Україна, яке оприлюднили в четвер, 13 травня.

«Під час мого візиту Франція підпише з Україною чотири стратегічні міжурядові угоди на загальну суму 1,3 млрд євро. Це дуже показово. І хочу підкреслити один ключовий момент: ці проекти сприятимуть поліпшенню умов життя українців. Йдеться про питну воду, мобільність, безпеку і цивільний захист», — розповів ле Мер.

Міністр також повідомив, що в 2020 році загальний обсяг торгівлі між Францією та Україною досяг 1,6 млрд євро.

«Наші економічні відносини дуже динамічні, і ми на правильному шляху. Я хочу назвати вам одну-єдину цифру: у 2020 році загальний обсяг торгівлі між Францією та Україною досяг 1,6 млрд євро — дуже важлива сума, яка залишається непохитною, незважаючи на кризу COVID-19. Тепер ми хочемо зміцнити і прискорити економічне співробітництво між нашими двома країнами. Це мета мого візиту в Київ», — відзначив він.

За словами ле Мера, зараз в Україні працює значна мережа французьких компаній.

«На цей час в країні створено 160 французьких компаній, в яких працюють 30 тисяч осіб. Це робить французькі компанії провідними міжнародними роботодавцями в Україні», — підкреслив міністр.

Раніше французький міністр із питань сільського господарства і продовольства Жюльєн Денорманді висловив обурення з приводу української курятини. На його думку, «курятина з України — це не зовсім те саме, що курятина з Франції».