ГоловнеЗдоров’я

Україна отримає 10 мільйонів доз вакцини Pfizer

Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини проти COVID-19. Про це повідомила прес-служба Офісу президента.

Відзначається, що про це в лютому домовлялися президент Володимир Зеленський і головний виконавчий директор Pfizer Альберт Бурла.

«Сьогодні дуже важливий день для України і для українського народу — ми сьогодні нарешті підписали важливий контракт з компанією Pfizer на поставку 10 млн доз вакцини Pfizer. Це дійсно складно було зробити, але завдяки розмові з керівником компанії Pfizer Альбертом Бурлою — у мене з ним була розмова 8 лютого — він пообіцяв, що зробить все можливе і неможливе. І зробив це», — сказав Зеленський.

В ОП повідомили, що безпосередньо переговорним процесом щодо поставок препарату в Україну за дорученням президента займався керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Він зазначив, що співпраця з американськими фармацевтичними компаніями буде продовжуватися і розширюватися.

Своєю чергою, в Міністерстві охорони здоров’я підтвердили, що уклали рамковий договір з компанією Pfizer про постачання в Україну 10 млн доз вакцин, повідомляє прес-служба відомства.

Відзначається, що всі ці вакцини повинні бути поставлені протягом 2021 року. А надходження перших партій очікується в найближчі місяці.

Раніше повідомлялося, що найближчим часом в рамках механізму COVAX Україна повинна отримати 117 тисяч доз Pfizer, а ще мільйон — до липня.

Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов запевнив, що до кінця року вакцинують 60% українців.