Соціум

Українцям видаватимуть міжнародний сертифікат про вакцинацію

Свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 міжнародного зразка, ймовірно, видаватиме кожен сімейний лікар. Наразі в Міністерстві охорони здоров’я шукають механізми, як це організувати. Про це заявив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

За його словами, зараз в Україні міжнародне свідоцтво про вакцинацію видається частіше про щеплення проти жовтої лихоманки. Причому, по всій країні зробити його можна тільки в п’яти — шести кабінетах.

«Вакцинація проти COVID-19 буде проводитися, мінімум, у 4 250 пунктах щеплень. Плануємо зробити так, щоб видати міжнародне свідоцтво про вакцинацію від COVID-19 міг кожен сімейний лікар, тому вивчаємо механізми», — заявив Ляшко.

Він також розповів, коли буде актуальним паспорт вакцинації.

«Тільки тоді, коли ви, наприклад, захочете подорожувати до Великої Британії, а вона, скажімо, поставить умову при перетині державного кордону мати при собі міжнародне свідоцтво про вакцинацію», — зазначив заступник міністра.

Ляшко розповів про планований механізм вакцинації в Україні.

«У нас вакцинація буде проведена з внесенням запису в електронну медичну карту пацієнта в Електронній системі охорони здоров’я, яку модерує НСЗУ — поки ми розробляємо таку систему», — сказав заступник голови МОЗ.

За його словами, лікар видаватиме пацієнтові міжнародний зразок англійською або французькою мовою, поставивши на нього свій підпис і печатку.

Нагадаємо, Ляшко також повідомив, коли в Україні очікується вакцина за механізмом розподілу COVAX.