Freestyle

В чому різниця між діабетом 1-го і 2-го типів

Цукровий діабет — група ендокринних захворювань, пов’язаних з порушенням засвоєння глюкози і розвиваються вони внаслідок абсолютної або відносної недостатності гормону інсуліну, через що розвивається стійке збільшення вмісту глюкози в крові.

Видео дня:

Глюкоза — важливе паливо, яке живить клітини, але для того, щоб вона змогла увійти в ці клітини, їй необхідний інсулін. При діабеті 1-го типу організм людини не виробляє інсулін; а при діабеті 2-го типу — не реагує на інсулін і з часом організм виробляє його в меншій кількості. Обидва типи можуть призвести до високого рівня цукру в крові та ускладнень, інформує Ukr.Media.

Симптоми 1-го і 2-го типів діабету

Загальні симптоми:

часте сечовипускання;
утома;
проблеми із зором;
спрага;
голод;
виразки на шкірі і тривале загоєння ран;
часті рецидиви хронічних захворювань, особливо викликаних грибковою мікрофлорою;
ослаблений імунітет;
оніміння і поколювання в кінцівках.
Під час діабету 2-го типу симптоми можуть не проявлятися аж до періоду, коли почнуть розвиватися ускладнення. Симптоми під час діабету 1-го типу розвиваються дуже швидко.

Додаткові симптоми діабету 1-го типу:

дратівливість;
стрімка втрата ваги.
Додаткові симптоми діабету 2-го типу:

надлишкова вага;
підвищення артеріального тиску.
Причини 1-го і 2-го типів діабету

Діабет 1-го типу — аутоімунне захворювання, в ході якого імунна система помилково атакує бета-клітини організму, які продукують інсулін в підшлунковій залозі. Рівень інсуліну в організмі знижується, а потім і зовсім стає відсутнім, тому хворим доводиться самостійно вводити його собі.

При цукровому діабеті 2 типу клітини організму не реагують на інсулін, і клітини-мішені поглинають глюкозу з крові, бо їх рецептори до інсуліну не чутливі. Багато «незатребуваного» інсуліну циркулює в крові, а надлишок гормону — сигнал організму, що потрібно менше його виробляти.

Ще відмінності

Діабет 1-го типу:

найчастіше розвивається в дитячому та підлітковому віці;
не пов’язаний з надмірною масою тіла;
часто пов’язаний з високим рівнем кетону в організмі;
не можна контролювати, не приймаючи інсулін.
Діабет 2-типу:

найчастіше розвивається після 30 років;
часто пов’язаний з надмірною масою тіла;
часто пов’язаний з високим рівнем артеріального тиску та/або холестерину;
можна підтримувати нормальний рівень глюкози за рахунок правильного харчування.
Лікування діабету 1-го і 2-го типів

Ключову роль відіграє дотримання дієти, але лікар також прописує і ліки, а також, скільки інсуліну потрібно приймати після вживання різних видів їжі.

Люди з діабетом 2-го типу часто страждають від проблем із надмірною вагою, тому важливо повністю перейти на здорове харчування.

Важливо регулярно спостерігатися у лікаря, який допоможе контролювати рівень цукру в крові і уникнути ускладнень. Будьте здорові!