ГоловнеЕкономіка

В Україні запровадять системи накопичення енергії

Рада схвалила у першому читанні законопроект №5436-д, який забезпечує використання в Україні накопичувачів енергії. Рішення було ухвалено під час засідання парламенту.

Відповідно до пояснювальної записки, завдання систем накопичення енергії — це оптимізація виробництва електроенергії за рахунок вирівнювання графіка навантаження як на електростанцію, так і на електроенергетичну інфраструктуру.

Системи накопичення енергії допомагають зберігати надійну роботу енергосистеми загалом. З їхньою допомогою відбувається більш легка інтеграція енергооб’єктів «зеленої» генерації в енергосистему України та забезпечується надійність виконання планового графіка видачі потужності в мережу.

За словами голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, зараз навіть коли вироблення електроенергії з вітру чи сонця обмежується, компенсація виробникам за «зеленим» тарифом нараховується.

«Нам критично важливо почати застосовувати накопичувачі енергії в країні, бо це дасть можливість накопичувати та видавати електроенергію в пікові періоди, а саме вранці та ввечері», — наголосив Герус.

Як зазначив член профільного комітету Юрій Камельчук, накопичувачі енергії будуть здатні забезпечувати електроенергією окремі будинки та навіть цілі мікрорайони. Енергія до них може надходити як із класичних, так і з відновлюваних джерел енергії.

Раніше повідомлялося, що НБУ очікує на різке подорожчання електроенергії.