ГоловнеСоціум

В Україну прийшла метеорологічна осінь

В Україні з минулої неділі розпочалася метеорологічна осінь, яка цьогоріч прийшла на три дні пізніше за норму. Про це повідомляє Центральна геофізична обсерваторія.

«Середньодобова температура повітря в цей день знизилася нижче за 15 градусів тепла і склала 11,9 градуса тепла. За прогнозом Українського гідрометцентру, температура повітря й надалі буде знижуватися», — йдеться в повідомленні.

Як відзначають кліматологи, нинішнє метеорологічне літо, яке почалося 14 травня, закінчилося 18 вересня і загалом тривало 128 днів. Найдовшим літо було в 2012 році — воно тривало 166 днів.

За кліматичної норми 1991 — 2020 рр., нинішня кліматична осінь почалася на три дні пізніше від терміну. Пізніше метеорологічна осінь у Київ прийшла минулого року — 15 жовтня.

Тим часом у Карпатах температура повітря опустилася до 0 градусів, повідомляє Чорногорський гірський пошуково-рятувальний пост.

Зокрема, спад температури виявили сьогодні на горі Піп Іван Чорногірський, розташованій на кордоні Івано-Франківської та Закарпатської областей.

«Станом на 10:20 20.09 на г. Піп Іван Чорногірський хмарно, дощ, вітер південно-західний, 3-4 м/с., температура навколишнього середовища 0 градусів,» — йдеться в повідомленні.

Там також опублікували фото станції, навколо якої видно іній на траві.

Раніше повідомлялося, що на заході України — загроза підтоплень. У річках може піднятися рівень води через дощі.