ГоловнеЗдоров’я

Вакцину Moderna не рекомендують робити вагітним і підліткам

Використання вакцини Moderna на цьому етапі не рекомендується вагітним жінкам і особам молодше 18 років. Про це йдеться в опублікованих рекомендаціях консультативної групи експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Так, американську вакцину Moderna не повинні приймати особи з важкою алергією на будь-який компонент вакцини.

Крім того, використання вакцини Moderna поки не рекомендується вагітним жінкам. Однак якщо вони працюють у сфері медицини, то вакцинація можлива.

Також вакцинувати можна жінок, які годують грудьми. Припиняти грудне вигодовування після вакцинації не рекомендується.

До отримання результатів подальших досліджень вакцину не можна вводити особам молодше 18 років.

Відзначається, що вакцина безпечна й ефективна для осіб із хронічними захворюваннями, такими як гіпертонія, діабет, астма, хвороби легенів, печінки або нирок. Осіб із пріоритетних груп з ослабленим імунітетом варто вакцинувати після додаткових консультацій.

Хоча ця вакцина ще не затверджена ВООЗ для включення до Списку застосування в надзвичайних ситуаціях, вона пройшла перевірку Європейським медичним агентством (EMA) і, отже, відповідає критеріям ВООЗ.

Доведено, що вакцина Moderna ефективна приблизно на 92% в плані захисту від COVID-19 починаючи з 14 днів після першої дози.

При цьому відомі мутації не знижують ефективність вакцини.

Нагадаємо, сьогодні в Кабміні розповіли, яку вакцину Україна отримає від COVAX. Також були названі категорії осіб, яких вакцинуватимуть на перших чотирьох етапах.

Раніше ВООЗ назвала терміни розподілу вакцин COVAX. Для початку розподілу вакцин ВООЗ повинна завершити угоду з Pfizer, а також включити в список використання в надзвичайних ситуаціях вакцини AstraZeneca.