Men's & Women's

Вчені довели, що кава здатна зменшувати ризик виникнення гестаційного діабету у вагітних жінок

Вагітним жінкам кава може допомогти уникнути розвитку діабету.

Вчені довели, що кава здатна зменшувати ризик виникнення гестаційного діабету у вагітних жінок. Вагітним жінкам кава може допомогти уникнути розвитку діабету.

Гарні новини для вагітних любительок кави. Споживання невеликої кількості кофеїну під час вагітності допомагає знижувати ризик розвитку гестаційного діабету. Такий висновок був зроблений вченими з Медичної школи Перельмана, що підпорядковується Пенсильванському університету. Результати опубліковані у журналі JAMA Network Open, інформує Ukr.Media.

«Хоча ми не змогли вивчити зв’язок споживання вище за рекомендовану межу, тепер ми знаємо, що кофеїн у низькій або помірній кількості не пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку гестаційного діабету, прееклампсії або гіпертонії у вагітних жінок», — розповідає провідний автор дослідження доктор Стефані Хінкль, доцент кафедри епідеміології у Пенсильванському університеті.

Зараз фахівці рекомендують вагітним обмежувати споживання кави двома чашками по 180 мл на день. Це близько 200 мг кофеїну.

Щоб краще зрозуміти те, як споживання кофеїну співвідноситься зі здоров’ям вагітних, вчені вивчили проспективні дані 2,5 тис. жінок під час вагітності. Вони повідомляли про споживання кофеїновмісних напоїв. Також виконувалося вимірювання кофеїну у плазмі у період з 10 по 13 тиждень.

Вчені виявили, що споживання кофеїновмісних напоїв у зазначений період не збільшує ризик розвитку гестаційного діабету. При цьому включення до 100 мг кофеїну у межах другого триместру на 47 % знижує ризик розвитку гестаційного діабету.