Здоров’я

Вчені назвали вік, з якого починає сповільнюватися обмін речовин

Поширена думка, що це відбувається в середньому віці.

Вчені назвали вік, з якого починає сповільнюватися обмін речовин. Поширена думка, що це відбувається в середньому віці.

Відео дня:

Міжнародній групі вчених вдалося встановити, що після 20-30 років люди набирають вагу не через зниження швидкості обміну речовин — вона, як з’ясувалося, не змінюється з віком. Причиною ж набору ваги може служити висококалорійна їжа, вважають фахівці, інформує Ukr.Media.

Вони вивчили інформацію про швидкість обміну речовин понад 6,6 тисячі осіб з 29 країн у віці від восьми днів до 95 років. З’ясувалося, що, всупереч побутовим уявленням, обмін речовин зберігається на колишньому рівні і після 20-30 років. Щоб встановити це, вчені задіяли метод «води з подвійною міткою»: кожен доброволець випивав воду з «позначеними» атомами водню і кисню (їх важкими ізотопами). Потім за допомогою аналізів сечі ставало ясно, наскільки швидко ці атоми вимивалися з організму.

Спершу наука вивчала тільки базальний метаболізм — він обслуговує основні функції тіла: дихання, перекачування крові, засвоєння їжі та інше. На це у організму йде від 50 відсотків до 70 відсотків калорій. Тепер же вчені перевірили повний обмін речовин, в тому числі фізичну і розумову активність.

З’ясувалося, що після максимуму в однорічному віці метаболізм починає знижуватися приблизно на три відсотки щороку — аж до віку 20 років. Однак після цього швидкість обміну речовин залишається на одному рівні до 50-60 років, після чого починає падати на 0,7 відсотка в рік. Зрештою до 90 років організм споживає вже на 26 відсотків менше енергії, ніж в середньому віці.