ГоловнеПрогрес

Вчені описали один із квазісупутників Землі

Астрономи визначили властивості поверхневого шару астероїда Камооалева, який є одним з природних квазісупутників Землі, і припустили, що він міг бути фрагментом поверхні Місяця. Про це пише N+1 із посиланням на журнал Communications Earth & Environment.

Квазісупутники — це тіла, що знаходяться в орбітальному резонансі 1:1 з планетою, при цьому ексцентриситет їх орбіт зазвичай більший за ексцентриситет орбіти планети.

Відмінною рисою таких об’єктів є нестабільність орбіти на великих тимчасових проміжках, оскільки вони перебувають поза сферою Хілла, де планета здатна утримувати свій супутник, попри тяжіння Сонця.

Квазісупутники існують у багатьох планет Сонячної системи, у Землі сьогодні відомо шість таких тіл.

Група астрономів на чолі з Бенджаміном Шаркі із Університету Арізони досліджували властивості відкритого у 2016 році земного квазісупутника (469219) Камооалева за допомогою наземних телескопів Large Binocular Telescope та Lowell Discovery Telescope.

Орбіта Камооалева є найстабільнішою з усіх квазісупутників Землі з динамічним часом життя в кілька сотень років. Період обігу навколо Сонця становить близько року. Період обертання навколо осі цього тіла оцінюється в 28,3 години.

Аналіз спектрів відбитого від поверхні астероїда випромінювання та їх порівняння зі спектрами різних матеріалів у Сонячній системі показав, що на роль речовини поверхневого шару Камооалева найкраще підходять зерна силікатів, розміром 20-45 мікрометрів, знайдені на Місяці під час польоту Аполлона-14.

Проте стверджувати, що астероїд справді покритий дрібнозернистим реголітом, вчені не можуть.

Відповідей на питання про походження Камаоалеви може бути кілька: він може належати до об’єктів, що зближуються із Землею, бути з невідомої квазістабільної популяції троянських астероїдів Землі, фрагментом Місяця, викинутим при падінні великого тіла, або фрагментом зруйнованого тіла, яке раніше зближалося із системою Земля-Місяць.

Раніше астрономи за допомогою наземних телескопів та міжпланетної станції OSIRIS-REx оцінили 500-метровий навколоземний астероїд Бенну як найнебезпечніший для Землі.