ГоловнеПрогрес

Вчені виявили ще одну особливість COVID-штамів

Вчені з Національного інституту здоров’я США (NIH) провели дослідження, за результатами якого заявили, що варіанти коронавірусу активніше передаються повітряно-крапельним шляхом, ніж вихідний тип вірусу. Про це пише газета The New York Times.

Зазначається, що в ході експерименту дослідники порівняли штам Альфа і початкову версію COVID-19. Для цього вони помістили хом’яків у труби різної довжини.

У підсумку, за словами вчених, Альфа показав удвічі більшу ефективність у передачі повітряно-крапельним шляхом і поширювався на більші відстані, ніж звичайний коронавірус. Таким чином, стверджують експерти, для зараження «британським» варіантом необхідна менша доза інфекції.

У зв’язку з цим дослідники допускають, що найпоширеніший у світі Дельта-штам може передаватися ще краще, ніж Альфа.

«Це дослідження по-справжньому показує, що вірус еволюціонує, щоб стати більш ефективним у передачі по повітрю. Я б не здивувалася, якби у випадку з Дельтою цей фактор був би ще вище», — зазначила вірусолог Лінсі Марр.

Ґрунтуючись на результатах експерименту, вчені закликають носити в людних місцях маски з більш високим рівнем захисту і щільним приляганням до дихальних органів. Це стосується і повністю вакцинованих осіб.

Раніше шотландські фахівці з’ясували, що частина населення Землі менш схильна до зараження коронавірусом або повністю захищена від нього завдяки мутаціям у гені OAS1.