Men's & Women's

Вчені виявили, що голос матері здатний полегшувати біль у недоношених немовлят

Фахівці провели дослідження на базі італійської лікарні.

Вчені виявили, що голос матері здатний полегшувати біль у недоношених немовлят. Фахівці провели дослідження на базі італійської лікарні.

Відео дня:

Недоношених дітей, зазвичай, доводиться розлучати з батьками і поміщати їх в інкубатор інтенсивної терапії. Протягом декількох тижнів, а іноді і місяців, вони піддаються різним медичним процедурам, які можуть бути вкрай болючими для новонародженого. Вченим вдалося довести, що навіть одного голосу матері буде достатньо, щоб знизити рівень болю у дитини, інформує Ukr.Media.

Суть експерименту

Немовлят, які з’явилися на світ раніше 37 тижня, направляють в реанімацію. Кожен день вони піддаються медичному втручанню, в тому числі введення трубки в трахею, забору крові, використання зонда для годування. Всі подібні процедури дозволяють підтримувати їх життя. При цьому далеко не завжди полегшити біль можна за допомогою знеболюючих засобів, оскільки вони мають як короткострокові, так і довгострокові побічні ефекти.

Група вчених зі Швейцарії та Італії у співпраці з медиками однієї з італійських лікарень виявили, що коли мати розмовляє зі своєю дитиною під час медичного втручання, вираженість болю знижується, а рівень окситоцину — гормону, який допомагає нам відчувати прихильність, довіру і любов, значно збільшується. Таким чином, фахівці довели, наскільки важливо знаходження батьків поруч з їх народженими раніше терміну дітьми. Присутність матері або батька, і емоційне забарвлення їх голосу допомагають поліпшити стан дитини.

Хід дослідження

Група італійських і швейцарських вчених, щоб перевірити цю гіпотезу, спостерігали за 20 недоношеними дітьми. Дослідження проводилося в три етапи, і фокусувалося на процедурі збору крові. Зазвичай, це робиться з п’ятки. У перший день кров брали без присутності матері. У другий день фахівці попросили маму кожної дитини бути присутніми по час процедури і при цьому говорити зі своїм малюком. А в третій день жінки повинні були співати дітям. При цьому порядок виконання цих умов змінювався випадковим чином. Наприклад, одна учасниця експерименту могла розмовляти або співати за п’ять хвилин до ін’єкції, інша — під час ін’єкції, третя — після процедури. Крім того, вимірювалася інтенсивність голосу, щоб він перекривав навколишній шум, так як у відділеннях інтенсивної терапії часто голосно працюють медичні пристрої. Спочатку група вчених спостерігала, чи зменшувалася біль дитини в присутності матері. Для цього вони використовували шкалу вимірювання болю у недоношених дітей. Фізіологічні параметри, що свідчать про хворобливі відчуття дитини, оцінювалися від 0 до 21.

Результати дослідження

Зрештою, виявилося, що при відсутності матері рівень болю становив 4,5. При співі матері — 3,8, а коли вона розмовляла з малюком — 3. Різниця в параметрах під час співу і простої розмови пояснюється тим, що, коли людина співає, вона не може точно передавати потрібні інтонації. Крім цього фахівці вивчили результати аналізу крові. У той день, коли мати говорила зі своєю дитиною, рівень окситоцину підвищувався з 0,8 пг / мл до 1,4 пг/мл. Вчені відзначають, що це значне збільшення. Таким чином, всі виявлені факти демонструють, наскільки важливі батьки для здоров’я дитини при проведенні інтенсивної терапії.