Здоров’я

Вчені виявили, що можна перекушувати шоколадом, щоб збільшити тривалість свого життя

Фахівці з Кембриджського університету визначили, що звичка перекушувати шоколадом може збільшувати тривалість життя. Інші дослідження також підтверджують це, інформує Ukr.Media.

Вчені визначили, що багаті на антиоксиданти, насичені поживними речовинами гірко-солодкі продукти приносять дуже багато користі організму, сприяють довголіттю. Їх яскравий представник — це темний шоколад.

Кембриджськими дослідниками був проведений метааналіз восьми досліджень, які зібрали дані майже 21 тис. (20 951) осіб. Про цю роботу докладно пише журнал Heart. Її результати свідчать: люди, які часто використовують темний шоколад як перекус, мають більш низький ризик серцевих захворювань, інсультів.

Висновок про те, що такий перекус оздоровлює людям серце, був зроблений і співробітниками Гарвардської медичної школи, що вивчали показники декількох тисяч людей віком від 25 до 93 років, які були учасниками дослідницького проєкту Національного інституту серця, легенів і крові (NHLBI). Було встановлено, що ті люди, які їли чорний шоколад більше п’яти разів на тиждень, зменшували свій ризик серцевих захворювань на 57 відсотків.

Здатність шоколаду покращувати функції серцево-судинної системи є однією з причин, що пояснюють, чому даний продукт може збільшувати тривалість життя.

Перекушуючи ним, ми забезпечуємо організм найважливішими мінералами, залізом і магнієм. Крім того, він містить речовини, флавоноїди, які допомагають організму виробляти оксид азоту, який сприяє розслабленню кровоносних судин, зниженню кров’яного тиску. Також вони є одними з найбільш потужних антиоксидантів, що захищають клітини від пошкоджень, викликаних вільними радикалами (нестабільні молекули кисню, що провокують окислювальний стрес, старішання, запальні процеси).

«Темний шоколад багатий на антиоксиданти, тому він може допомогти запобігти розвитку раку. Його регулярне споживання у кількості близько 30 грамів може стати одним із способів збільшити тривалість життя», — резюмували медики.