Men's & Women's

Вплив вітаміну D на вагу і як він допоможе схуднути

Розбираємося в головному.

Вплив вітаміну D на вагу і як він допоможе схуднути. Розбираємося в головному.

Відео дня:

Про користь вітаміну D можна говорити нескінченно: він допомагає в засвоєнні кальцію, регулює гормони, підтримує здоров’я кісток і роботу всієї нашої імунної системи в цілому, а крім цього навіть знижує ризик розвитку депресії, інформує Ukr.Media.

Вчені досліджували і можливий зв’язок рівня вітаміну D і зайвої ваги. Вдалося з’ясувати, що надмірна вага часто супроводжується недостатньою кількістю цього вітаміну. Це може бути пов’язано з його жиророзчинними властивостями: чим більша вага людини, тим більше потрібно «сонячного» вітаміну.

Радіти рано: прийом вітаміну D не спричинить за собою різке позбавлення від кілограмів, але наявність його адекватного статусу точно допоможе загальному здоров’ю і підтримці бажаної ваги.

При цьому вітамін D пригнічує накопичення жирових клітин в організмі. В одному з недавніх досліджень брали участь жінки з надлишковою вагою: після прийому цієї біологічно активної речовини протягом 12 тижнів у них відзначалося зменшення жирових відкладень.

Ознаки дефіциту вітаміну D

У будь-якому випадку ворога варто знати в обличчя, тому зверніть увагу на ці симптоми:

підвищення стомлюваності,
депресивні стани,
раптова біль в кістках і м’язах,
м’язова слабкість,
спазми м’язів,
випадання волосся.
Зрозуміло, ці ознаки властиві й нестачі інших поживних речовин, а також проблем зі здоров’ям. При спостереженні будь-якого із симптомів протягом тривалого часу рекомендується проконсультуватися з лікарем.

Курс на підвищення

Вітаміну D багато не буває: особливо влітку легко скористатися вдалою можливістю підвищити його рівень. Частіше бувайте на сонці, сонячне світло поглинається шкірою, а організм перетворює гормон в вітамін D.

Перегляньте своє харчування: жирна риба (скумбрія, лосось, тунець), молочні продукти, яєчні жовтки і гриби допоможуть заповнити запаси «сонячного» вітаміну. Нарешті, саму харчову добавку вітаміну D ніхто не відміняв — у неї практично немає смаку, а значить вам не доведеться особливо звикати до цього оновлення свого раціону.

На жаль, сам вітамін D не допоможе схуднути, але принесе з собою масу користі для загального здоров’я, а за умови занять спортом та правильного харчування все ж стане ще одним провідником на шляху до набуття ідеальної фігури.