Здоров’я

Як зрозуміти, що вам не вистачає білка: кілька важливих ознак

Нестачу білка у раціоні можна визначити за кількома ознаками.

Як зрозуміти, що вам не вистачає білка: кілька важливих ознак. Нестачу білка у раціоні можна визначити за кількома ознаками.

Видео дня:

Рекомендована добова норма — 1 г на кожен кілограмів ваги. Білок, основний будівельний матеріал клітин, життєво необхідний для нормального функціонування абсолютно усіх систем нашого організму, і якщо ми не отримуємо його достатньо, наше здоров’я неминуче починає погіршуватися. Ось як можна зрозуміти, що у вашому раціоні не вистачає білка, інформує Ukr.Media.

Нам весь час хочеться їсти

Перекушувати між прийомами їжі або відчувати легкий голод через дві-три години після обіду або сніданку — нормально. Ненормально — залишатися голодними одразу після їжі. Річ у тім, що білок допомагає регулювати рівень цукру у крові, уповільнює засвоєння вуглеводів і тим самим допомагає нам зберігати відчуття ситості. Якщо ж голод стає нашим постійним супутником, це сигнал — потрібно більше білка.

Обмін речовин сповільнюється

Якщо ми не отримуємо достатньо білка, ми починаємо втрачати м’язову масу, що своєю чергою призводить до уповільнення метаболізму. І у підсумку організм витрачає менше калорій, коли ми у стані спокою.

Знижується здатність до концентрації

Білки необхідні для нормального вироблення ферментів і нейротрасмітерів, які допомагають підтримувати наш мозок у робочому стані. Якщо ж білка не вистачає, концентрація і увага слабшають, нам важко зосередитися на вирішенні завдань і утримувати свою увагу у фокусі.

Травми і рани загоюються довше

Для зростання і відновлення тканин білок життєво необхідний, крім того, він потрібен для забезпечення нормального кровотоку і доставки кисню до пошкоджених та травмованих ділянок тканин. І, звичайно ж, дієта, яка є бідною на білок, призводить до того, що підвищується ризик появи переломів кісток, а також до втрати кісткової маси.

Підвищується ризик розвитку анемії

У продуктах, які багаті на білок, зазвичай високий вміст заліза, вітаміну B12 — речовин, що необхідні для вироблення еритроцитів, які переносять кров до усіх органів. Люди, які відмовляються від білкових продуктів, часто отримують недостатньо цих важливих речовин і підвищують ризик розвитку анемії.

З’являються набряки

Ще одна ознака нестачі білка — затримка рідини або набряки. Білок альбумін допомагає налагодити здорову циркуляцію рідини, а його нестача призводить до її затримки, особливо у області кінцівок. Розвиток набряків — симптом, який говорить про те, що ви споживаєте забагато калорій і занадто мало білка.

Нігті стають крихкими і м’якими

Здоров’я нігтів і волосся — перше, що страждає, якщо організм змушений переходити на режим економії. Якщо ми не отримуємо достатньо білка, наше тіло буде «вимикати» менш важливі органи і переспрямовувати цінний ресурс до тих систем, які необхідні для виживання.