Здоров’я

Які органи найбільше страждають від систематичного вживання кави

Особливо взимку слід менше вживати кофеїну.

Які органи найбільше страждають від систематичного вживання кави. Особливо взимку слід менше вживати кофеїну.

Дискусію про користь і шкоду кави як напою, що бадьорить, а то і ласощі для окремих цінителів лікарі і дієтологи ведуть вже багато років. Серед обивателів навіть ті, хто далекий від правильного харчування, знають, що з кофеїном слід бути обережним: не більше декількох чашок в день. Інакше можливе перевантаження судин, а то і гастрит, якщо пити каву на голодний шлунок. Але не всі знають, що кава може також гнітюче впливати і на інші системи організму, інформує Ukr.Media.

Останнім часом серед адептів ПХ (того самого правильного харчування) в черговий раз набирає популярність тренд на повну відмову від кофеїну. Мода модою, але якщо бажання повністю відмовлятися від улюбленого ранкового напою немає, варто все ж прислухатися до порад експертів. Вони одностайні: споживання кави слід обмежувати, і в тому числі з несподіваних причин.

Кава підсилює навантаження на печінку. Як виявляється, при надлишку кофеїну печінка буквально «втомлюється», бо посилено виробляє ферменти, що розщеплюють її. Так що удар по печінці здатні завдати не тільки жирні страви і алкоголь.

Другий орган в тілі людини, не надто скаржиться на каву, — це щитовидна залоза. При надлишку кофеїну знижується продуктивність щитовидки, а це знижує імунітет. Тому хоча б в холодну пору року, коли високий ризик підхопити респіраторні захворювання, слід пити поменше кави і зігріватися, наприклад, за допомогою какао.

Також кава «вбиває» важливий вітамін B, знижує вміст в організмі калію, цинку і заліза, а також буквально «вимиває» кальцій, через що кістки можуть стати крихкими.

Експерти відзначають, що необхідно влаштовувати собі «кофеїновий детокс», якщо помічено, що для підтримання бадьорості з кожним днем потрібно все більше чашок кави. Зростання потреби в ній може вказувати на звикання організму і одночасне зниження здатності кофеїну надавати на тіло підбадьорливий ефект. Цікаво, що при зниженні «дозування» можна відчути приплив бадьорості. Це пояснюється тим, що при відмові від штучних стимуляторів організм починає використовувати власні ресурси, щоб забезпечити собі належну працездатність.