ГоловнеПрогрес

Зафіксовано перше світло з-за чорної діри

Вчені виявили дивні спалахи під час спостереження за рентгенівськими променями, які викидаються у Всесвіт надмасивною чорною дірою. Пізніше вони з’ясували, що це — відображення зі зворотного боку діри. Про це йдеться в журналі Nature.

Крім цього, телескопи зафіксували додаткові, менш яскраві і різних «кольорів» спалахи. Передбачається, що це — відблиски або світлове ехо.

«Будь-яке світло, яке потрапить у чорну діру, не виходить з неї, тому ми не можемо бачити те, що міститься позаду чорної діри. Причина, за якою ми можемо це бачити, полягає в тому, що чорна діра викривляє простір, відхиляє світло і закручує навколо себе магнітні поля», — стверджують астрономи.

Дослідження було спрямоване на вивчення корони, якою володіють деякі чорні діри. Відзначається, що «матеріал, що падає в надмасивну чорну діру, живить найяскравіші безперервні джерела світла у Всесвіті і при цьому утворює корону рентгенівського світла навколо чорної діри».

«П’ятдесят років тому, коли астрофізики почали міркувати про те, як магнітне поле може вести себе поблизу чорної діри, вони й гадки не мали, що одного разу у нас з’являться методи, що дозволяють спостерігати це безпосередньо і побачити загальну теорію відносності Ейнштейна в дії», — підсумували експерти.