ГоловнеПолітика

Зеленський відреагував на блокування Німеччиною постачання зброї Україні

Україна готова до будь-яких сценаріїв розвитку конфлікту з Росією, проте цього не можна сказати про всі країни Європи. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю La Repubblica, переклад якого опублікувала прес-служба президента.

«Для чого використовуються війська, які зібрані поблизу нашого кордону? Це потенціал для шантажу. Причому насамперед проти західних держав. … Україна не бачить сюрпризів у тому, що відбувається на наших східних кордонах. Росія розпочала цю війну у 2014 році, і з того часу ми готові до будь-яких сценаріїв. Цього, на жаль, не можна сказати про всі європейські країни», — сказав Зеленський.

Президент нагадав, що Німеччина завадила постачанням по лінії НАТО протидронних рушниць та протиснайперських систем в Україну.

«Невже ми на восьмому році війни не маємо на них права? Очевидно, що маємо. Будь-яка демократична держава, яка захищається від агресії, повинна мати право на придбання подібних оборонних інструментів. Але в деяких столицях, як і раніше, перемагає страх», — констатував Зеленський.

Днями міністр оборони України Олексій Резніков звинуватив Німеччину у блокуванні постачання зброї Україні через НАТО.

ЗМІ писали, що продаж зброї НАТО Україні блокувала екс-канцлер Ангела Меркель. Німеччина з травня блокувала постачання в Україну озброєнь, закуплених через агентство НАТО, дізналися ЗМІ.