ГоловнеПолітика

Зеленський зацікавився досвідом Хорватії щодо окупованих територій

Україна зацікавлена ​​у вивченні досвіду Хорватії з мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій та їхнього повоєнного відновлення. Про це сказав президент Володимир Зеленський на сумісній прес-конференції з прем’єр-міністром Хорватії Андрієм Пленковичем заяви для ЗМІ, повідомляє Укрінформ.

«Нам цікавий досвід Хорватії щодо мирної реінтеграції територій. І ми сьогодні, справді, докладно про це говорили з паном прем’єр-міністром та узгодили план дій робочої групи з передачі досвіду Хорватії щодо мирної реінтеграції тимчасово окупованих територій. Цей документ буде підписаний нами у Брюсселі 15 грудня, – сказав Зеленський.

За словами Пленковича, досвід реінтеграції Хорватського Подунав’я показав, як можна мирним шляхом, без військових операцій, жертв і руйнувань інтегрувати тимчасово окуповані території.

«У нас є унікальний досвід, який Хорватія як член ЄС отримала у 1990 роках. І тут я особливо наголошую, що йдеться саме про мирну реінтеграцію – Хорватського Подунав’я, на той час єдиних окупованих територій Хорватії. Це сталося за допомогою світової спільноти, США «На моє переконання, цей досвід надзвичайно корисний для України з огляду на те, що вона на сьогодні має окуповані території», — заявив Пленкович.

Він нагадав, що ще у 2016 році під час його першого візиту до України було сформовано робочу групу, в рамках якої хорватські фахівці діляться досвідом зі своїми українськими колегами щодо мирної інтеграції окупованих територій.

Водночас Пленкович зазначив, що, звісно, ​​будь-яка модель не може бути просто перенесена в інші реалії, а тому потрібна її адаптація, зокрема з урахуванням переговорів у мінському та нормандському форматі.

Раніше стало відомо, що 8 грудня Хорватія підписала Декларацію про визнання європейської перспективи України. Вже шоста країна затвердила цей документ.