В світіВажливе

Британія допоможе Україні відновити зруйновану інфраструктуру

Великобританія допоможе Україні відновити транспортну інфраструктуру. Відповідну угоду підписали міністерство транспорту Великобританії та Міністерство інфраструктури України. Про це повідомляє прес-служба британського уряду.

У документі наголошується, що Британія надасть Україні експертну підтримку й обладнання для відновлювальних робіт.

Підтримка експертів стосуватиметься реконструкції аеропортів, злітно-посадкових смуг і портів. Також йдеться про навчання українського персоналу аеропортів, авіадиспетчерів і служб авіаційної безпеки.

Крім того, у рамках домовленостей Британія направить п’ять ремонтно-бригадних груп для відновлення транспортних шляхів, якими здійснюється експорт української сільгосппродукції.

Міністр транспорту Британії Ґрант Шаппс також уточнив, на що буде витрачено 10 млн фунтів стерлінгів для Укрзалізниці, про які було оголошено на саміті G7. Зокрема, на ці гроші буде закуплено обладнання для ремонту мостів і прокладання тунелів, ремонтні інструменти і понад 120 транспортних контейнерів для перевезення зерна.

У Лондоні наголосили, що у Британії працюють одні з найкращих у світі експертів із транспорту, і обмін ними з Україною не тільки допоможе українцям відновитися, а й підвищить авторитет британського бізнесу у глобальному масштабі.

Раніше повідомлялося, що Україна і Британія готують угоду про цифрову торгівлю. Завдяки співпраці вдасться розвинути цифрову торгівлю та інновації між Україною та Великобританією.