ГоловнеЗдоров’я

Антитіла після COVID можуть атакувати організм

Антитіла, які з’являються в осіб, що перехворіли на COVID-19, можуть помилково атакувати здорові клітини органів і тканин організму. Такого висновку дійшла група дослідників з Інституту серця в Лос-Анджелесі, США, повідомляє Journal of Translational Medicine.

Вчені встановили, що через кілька місяців після того, як людина одужала від коронавірусу, у неї фіксують підвищений рівень антитіл, які можуть працювати неправильно. Як підтвердження — у 177 медичних працівників, які перенесли хворобу до появи вакцин, протягом півроку виявляли стійкі антитіла, які могли спричинити хронічні запалення, ушкодження суглобів, шкіри і нервової системи.

Аутоантитіла – антитіла, здатні взаємодіяти з аутоантигенами, тобто з антигенами власного організму. Можуть утворюватися спонтанно або через перенесені інфекції. Вони можуть бути ранніми провісниками повномасштабного аутоімунного захворювання.

Нагадаємо, на Кіпрі виявили новий штам коронавірусу — він є гібридом Дельти й Омікрона. Його виявили у 25 людей.

Нагадаємо, раніше МОЗ закликало готуватися до чергової хвилі COVID. Медична система України вже готується до сплеску захворюваності на коронавірус. Українців закликали вакцинуватися.