ГоловнеСоціум

Армія США розпочала навчання за українським сценарієм

У Каліфорнійському Національному навчальному центрі Міноборони США розпочалися масштабні військові навчання, які проводяться з використанням ситуацій російського вторгнення в Україну. Про це повідомляє Голос Америки.

За словами американських генералів, метою навчань є підготовка до боїв із противником на кшталт Росії або Китаю з використанням уроків, витягнутих з війни РФ проти України.

Навчання проводиться у Національному навчальному центрі у Форт-Ірвіні, де російськомовні ролевики зображають представників ворожої держави, які контролюють вигадане місто Уджен і постійно розповсюджують у соцмережах дезінформацію проти бригади американських військових, які готуються до атаки на місто.

Найближчими тижнями, згідно зі сценарієм навчань, військовослужбовці відпрацьовуватимуть прийоми боротьби з ворогом, який хоче знищити місто ракетними залпами для подальшого захоплення.

«Я думаю, що зараз вся армія дійсно дивиться на те, що відбувається в Україні, і намагається винести уроки», — розповіла міністр Армії США Крістін Вормут.

За словами генерала, російсько-український досвід став переконливою ілюстрацією для США того, наскільки важливою буде інформаційна сфера.

«Ми говорили про це близько п’яти років. Але насправді ми бачимо, наскільки неймовірно сильним виявився Зеленський. Це світова війна, яку реальний світ може побачити та спостерігати у режимі реального часу», — додала Вормут.

Раніше повідомлялося, що Україна одержала першу партію нової військової допомоги США. США вперше погодилися надати Києву потужну зброю, включаючи гелікоптери Мі-17, 155-мм гармати Howitzer та дрони Switchblade.